بیماری های زیادی در زمینه زنان وجود دارد که دکتر زنان و زایمان قادر به درمان آن ها است! از جمله این بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

چه بیماری هایی توسط دکتر زنان و زایمان قابل درمان است؟

 

اختلال در زمان قاعدگی:

معمولا دختران در دوران بلوغ با مشکلات عادت ماهیانه نظیر: خونریزی غیر طبیعی، دل درد و درد های شدید، قاعدگی نامنظم و… مواجه میشوند که در صورت مشاهده این علائم باید نزد پزشک زنان بروند.

نازایی:

نازایی(ناباروری) به ناتوانی در ایجاد جنین بعد از دو سال تلاش، می گویند. ناباروری دلایل گوناگونی دارد مانند: انسداد لوله های رحمی، نداشتن تعادل هورمونی، فشار روحی، استرس زیاد و… اگر برای بارداری دچار مشکل هستید در اولین قدم به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

اختلالات در زمان بارداری:

در بعضی مواقع مادر، در طول بارداری به بیماریی هایی مثل: فشار خون، دیابت، آسم، مشکلات گوارشی و… مبتلا می شود. بعضی از این بیماری ها روی جنین ندارد و فقط مادر را درگیر می کند و برخی دیگر از این بیماری ها هم روی مادر و هم روی جنین تاثیر می گذارند که باید از ابتدا شروع بارداری به صورت به پزشک زنان مراجعه شود تا شرایط مادر و جنین را بررسی کنند.

خونریزی غیر طبیعی:

خونریزی رحمی ممکن است بی دلیل و در هر سنی برای زنان اتفاق بیفتد. که در این مواقع خونریزی غیر طبیعی است: خونریزی پس از آمیزش جنسی، خونریزی بعد از یائسگی، دیدن لکه در هر زمان از دوران قاعدگی ، خونریزی زیاد در فاصله ی بین پریود ها، در این مواقع افراد باید نزد پزشک بروند.

مشکلات دوران یائسگی:

یائسگی زنان در سن 45 تا 50 سالگی رخ می دهد. ار علائم آن می توان تغییر خلق و خو، تعریق شبانه، نازک شدن مو، خشکی پوست و… را نام برد. برای دوری و جلوگیری از این مشکلات به متخصص زنان مراجعه کنید.

بی اختیاری ادرار:

بی اختیاری ادرار از رایج ترین بیماری های زنان می توان بی اختیاری ادارار را نام برد که در اثر عواملی مانند: حاملگی های متعدد، عفونت های ادراری، زایمان دشوار، یبوست و…بروز می کند.

با مراجعه به پزشک و با توجه به میزان بی اختیاری از روش درمانی مختلف برای درمان بیمار استفاده می شود.

ترشحات زیاد واژن:

ترشحات واژن طبیعی است، اگر ترشحات زیاد شوند باید به پزشک مراجعه کنید. ترشحات زیاد واژن عوامل سیاری دارد مانند: شردهی، برانگیختگی، استرس و… .

توده در پستان:

در بعضی مواقع توده و برآمادگی قابل لمسی در پستان احساس می شود که سرطانی نیستند و مشکلی را ایجاد نمکیند و با مراجعه به دکتر زنان درمان میشود.

تنبلی تخمدان:

در تنبلی تخمدان تخم گذاری اتفاق نمی افتد یعتی تخمک درون تخمدان بالغ نمی شود که موجب بروز کیست می شود، از مشکلات آن می توان: آکنه، رشد موهای زائد بدن، بی نظمی پریودی، ریزش مو و… را نام برد.