موسیقی جهانی چیست؟ همان دانلود آهنگ جدید

در: موسیقی جهانی در کتابخانه های موسیقی. گزارش فنی شماره 24. کانتون ، کارشناسی ارشد: انجمن کتابخانه های موسیقی ، دسامبر 1994.

 

ABSTRACT: موسیقی جهانی جایگزین محبوب در حال حاضر برای عباراتی مانند موسیقی بدوی ، غیر غربی ، قومی و قومی است. این کشور با استفاده از آن در محافل تجاری و دانشگاهی به صدرنشینی رسیده است. دانلود آهنگ جدید با رشد سیستم های ارتباطی و بازرگانی در سراسر جهان ، كتابداران موسیقی تقاضای فزاینده ای را برای موادی كه به عنوان موسیقی جهانی شناخته می شوند ، احساس خواهند كرد.

 

موسیقی جهانی به معنای چیزهای مختلف برای افراد مختلف است و تعریف آن دشوار است. یک چیز مسلم است – ما می بینیم که هر روز تعداد بیشتری از آن وارد کتابخانه های موسیقی می شوند و “وقتی آن را می شنویم ، می دانیم!”

موسیقی جهان را به بهترین وجه می توان توصیف کرد آنچه نیست. این موسیقی هنر غربی نیست ، بلکه جریان اصلی موسیقی عامیانه غربی یا موسیقی عامه است. موسیقی جهانی می تواند موسیقی دانلود آهنگ جدید سنتی (عامیانه) ، موسیقی عام و حتی هنر باشد ، اما باید دارای عناصر قومی یا خارجی باشد. این فقط موسیقی ما نیست بلکه موسیقی آنها است ، موسیقی که متعلق به شخص دیگری است.

بررسی ادبیات نشان می دهد که “موسیقی جهان” اصطلاحی نسبتاً اخیر است و در زمینه های همیشه گسترده تر ظاهر می شود. فقط از سال 1989 تا کنون شاخص موسیقی به این اصطلاح اشاره ای داده است ، این امر ما را به دیدن “موسیقی قومی” ، “موسیقی عامیانه” و “سبک های محبوب موسیقی” راهنمایی می کند. به نظر می رسد که موسیقی جهانی یک مقوله بزرگ است که شامل موسیقی قومی ، موسیقی عامیانه و برخی سبک های محبوب با عناصر غیر غربی است. این واقعیت که این اصطلاح فقط به یک مرجع متقابل تبدیل می شود نشان می دهد که Music Index هنوز آن را به عنوان یک موضوع به طور کامل قبول نکرده است. سرفصل های موضوع کتابخانه کنگره اصلاً از این اصطلاح استفاده نمی کند. پس موسیقی جهان چیست؟

 

تأثیر فرهنگ غربی بر موسیقی جهانی

در گذشته ، کاوشگران هاردی به مکانهای “عجیب و غریب” سفر می کردند و سبک های مختلف زندگی ، آداب و رسوم ، اعتقادات و موسیقی را کشف می کردند. این موسیقی ها عمدتاً “رشد یافته در خانه” بودند و فرهنگ های مختلف بومی آنها را منعکس می کردند. بعداً ، سیستم های حمل و نقل و ارتباطات در سراسر جهان ، انزوای این فرهنگ ها را شکست و آنها را در معرض ایده های جدید و موسیقی جدید قرار داد.

تا زمانی که انسان ها در این سیاره سکونت داشته باشند ، در معرض فرآیندهای انباشت ، جذب و تبادل اطلاعات قرار گرفته اند ، اما در دنیای کنونی این مبادله تقریباً بصورت لحظه ای صورت می گیرد. دانلود آهنگ جدید شرکتهای ضبط چند ملیتی موسیقی را در سطح جهان آزاد و تبلیغ می کنند. با انتقال آنی ماهواره ای ، می توانیم CNN یا MTV را همزمان در هر گوشه زمین تماشا کنیم!

نوار کاست ، که توسط فیلیپس در سال 1966 اختراع شد ، به رایج ترین پخش کننده صدای ضبط شده در جهان تبدیل شده است. ویکتور فوکس ، یک انسان شناس که کارهای میدانی قومی خود را در بین سرخپوستان Waiapi از حوضه بالایی آمازون در برزیل به پایان رساند ، عکس هایی از خبرچینانش را به من نشان داد که لباسهای لاغر می پوشیدند ، در کلبه های چمن زندگی می کردند ، به کار “بریدن و سوزاندن” کشاورزی می پرداختند ، شکار می کردند. دانلود آهنگ جدید جنگل بارانی با استفاده از کمان و فلش ، و کسانی که فلوت های بزرگی از بامبو بازی می کردند. در کمال تعجب ، عکس ها نشان داد که بسیاری از آنها دارای ضبط نوار کاست باطری هستند! در روزگار ما ، سونی واکمن تقریباً در بین سرخپوستان برزیل و بوشمن آفریقا تقریباً در خیابانهای نیویورک متداول شده است.

در اوایل دهه 1980 ، یک پروژه تحقیقاتی موسوم به “صنعت موسیقی در کشورهای کوچک” (MISC) توسط دو اتنوموزولوژیست سوئدی راجر والیس و کریستر مالم انجام شد. آنها نتایج خود را در كتابی با عنوان صداهای بزرگ از مردم كوچك منتشر كردند. 1. دكتر مالم ، كه مدیر موسیقی Muskmuseet سوئد است ، گزارشی را در شورای بین المللی موسیقی 1983 كنگره جهانی یونسكو ، كه در آن سال در استكهلم برگزار شد ، ارائه كرد. دانلود آهنگ جدید در یکی از جلسات دوره ای که من در آن شرکت کردم ، وی گفت که آنها علاقه مند شده اند که چگونه موسیقی گروه سوئدی ABBA گسترده پخش شده است و گفت ، “ما نوارهای نوار کاست گروه ABBA را در هر کشور جهان پیدا کردیم ، به جز ویتنام در این جلسه نماینده ویتنام از جای خود برخاست و گفت: “ما در ویتنام نیز نوارهای ABBA داریم!”

پروژه MISC مستند كرد كه چگونه شركت های ضبط بین المللی به دنبال بازارهای جدیدی برای محصولات خود در به اصطلاح جهان سوم هستند. ظهور فناوری کاست ، با هزینه ای نسبتاً کم ، انتشار بسیار گسترده ای از موسیقی محبوب دانلود آهنگ جدید غربی را به ویژه از طریق مجدداً “دزدان دریایی” امکان پذیر کرد. به ناچار این امر بر موسیقی بومی مردمی این کشورها تأثیر گذاشت. همانطور که سیمون فریت ، دانشمند برجسته موسیقی محبوب گفته است:

… موسیقی عامه پسند باید به عنوان یک پدیده بین المللی مورد مطالعه قرار گیرد. نکته در اینجا فقط این نیست که موسیقی عامه پسند در همه کشورها وجود دارد … آنچه مهم است ، این است که موسیقی های عامیانه همه کشورها این روزها توسط تأثیرات و مؤسسات بین المللی ، سرمایه های چند ملیتی و فناوری ها ، هنجارها دانلود آهنگ جدید و ارزش های جهانی پاپ شکل می گیرند. . … هیچ کشوری در جهان تحت تأثیر شیوه ای که در آن بیست و یکم وجود ندارد ، بی تأثیر نیست

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>