مشاوره ارتوپدی کودکان (پزشک اطفال) آیا قادر به درمان نرمی استخوان است؟

نرمی استخوان معضلی است برای کودکان و عدم دانستن در رابطه با عواقب آن، سلامتی کودک را به خطر می اندازد. نرمی اس

توسط AKHBAREBARTAAAR در 25 شهریور 1400

نرمی استخوان معضلی است برای کودکان و عدم دانستن در رابطه با عواقب آن، سلامتی کودک را به خطر می اندازد. نرمی استخوان باعث ایجاد بسیاری از مشکلات در نقاط مختلف بدن کودک می شود که در آینده، به سختی با آن ها باید دست و پنجه نرم و کند و اگر به این مشکل رسیدگی نشود؛ ممکن است دیگر بهبود پیدا نکند.                                                                                          نرمی استخوان چون دیگر مشکلات در بدن، بسیار مهم است و نمی شود از آن به راحتی گذشت و به اطلاعاتی در زمینه آن و همچنین عواقبی که در پیش دارد؛ نیازمند است. اما آیا می توان با خدمات مشاوره ارتوپدی کودکان (پزشک اطفال) درمان نرمی استخوان را درمان کرد خیر؟

نرمی استخوان در کودکان باعث می شود که رشد قد به راحتی انجام نشود و اختلالات و مشکلاتی در رشد قد کودک به وجود بیاید وعلاوه بر آن، مکانی که دنده ها به غضروف وصل می شوند؛ دچار اختلال می شود و باعث برجسته شدن قفسه سینه خواهد شد.

البته این ها فقط دو مورد از عواقب دچار، به نرمی استخوان است. دیگر مشکلاتی چون پهن شدن مچ دست و پا و... هم از عواقب این مشکل است و ممکن است که، این مشکلات چنان ادامه و شدت پیدا کنند تا بیماری های قلبی و مرتبط به آن برای فرد به وجود آید.                                            یکی از مهم ترین علت های ایجاد و وقوع نرمی استخوان و حساس شدن استخوان ها در بدن کودک، نداشتن مقدار کافی از ویتامین و همچنین کلسیم است.

حال سوال به وجود آمده این است که چگونه از امکان ایجاد چنین اتفاقی جلو گیری کرده و یا اگر هم اتفاق افتاد، چگونه از آن مراقبت کرده تا سریع تر بهبود پیدا کند!

پزشک ارتوپد زمینه تخصصی در ساختار استخوان بندی بدن انسان را دارا است. کار تخصصی آن، پیشگیری و درمان بیماری هایی که در مفاصل ، عضله ها، اسخوان ها و... وجود دارد؛ است و سعی در بهبود این نوع مشکلات در بدن بزرگسالان و کودکان دارد.

از آنجایی که چنین مشکلاتی چون نرمی استخوان ها پوکی استخوان شکستگی و ... به پزشک ارتوپد مرتبط است، باید به پزشکی که در این زمینه اطلاعات کافی دارد مراجعه کنید. البته برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی شما می توانید از مشاوره ارتوپدی کودکان استفاده کنید و از اطلاعاتی که آن ها در اختیار شما می گذارند؛ استفاده مناسب و بهینه کنید تا از سلامت بدنی فرزند خود اطمینان کامل حاصل کنید. مشاوره ارتوپد کودکان می توانند هم از ایجاد چنین مشکلاتی پیشگیری و هم در صورت وقوع، در درمان بهتر آن کمک کنند.

آخرین مطالب