محدودیت های ویروس کرونا در اسپانیا: بیش از هفت میلیون نفر در اسپانیا اکنون با قفل محیطی روبرو هستند | جامعه

[ad_1]

بیش از 7.2 میلیون نفر در اسپانیا در شهرداری ها یا مناطقی زندگی می كنند كه در حال حاضر یا به زودی مشمول قفل محیطی می شوند ، به این معنی كه ساكنان نمی توانند از منطقه خارج شوند یا وارد منطقه شوند مگر اینکه به دلایل اساسی مانند كار ، دسترسی به مراقبت ها باشد. خدمات یا در موارد اضطراری.

این محدودیت – با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا – در حال حاضر در 50 شهرداری با اندازه های بسیار متفاوت از مادرید ، با 3.2 میلیون نفر ساکن آن تا جرته در Extremadura ، که محل زندگی هزار و 266 نفر است ، وجود دارد. طی هفته ها و ماه های گذشته ، مجموعه ای از اقدامات برای تلاش برای کاهش سرعت سرایت در مناطق آسیب دیده ارائه شده است. اما آنها کار نکرده اند.

این امر باعث شده تا دولت در لاریوخا از روز جمعه کل منطقه را محدود کند و در شمال غربی منطقه آراگون ، سه مرکز استان نیز فردا در محاصره محیطی قرار می گیرند. به جز مادرید ، در 17 منطقه اسپانیا اقدامات کم و بیش سختگیرانه ای در پاسخ به افزایش میزان بروز ویروس اعمال کرده اند. قفل محیطی یکی از سخت ترین اقدامات است ، زیرا شامل محدودیت در حرکت است. اما کارشناسانی که با EL PAÍS صحبت کرده اند موافقت می کنند که پس از یک نکته خاص تنها در صورتی موثر است که با اقدامات دیگری همراه باشد.

برای جلوگیری از افزایش قفل محیطی که باعث مسدود شدن منطقه می شود ، کافی نیست. برای موثر بودن ، باید اقدامات محدودی را برای محدود کردن فعالیت اعمال کنید

دانیل لوپز آکونا ، مقام سابق سازمان بهداشت جهانی

دانیل لوپز آکونا ، مقام سابق سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، هفته ها هشدار داده است که چندین منطقه در اسپانیا برای جلوگیری از افزایش جهش در موارد ویروس کرونا ، نیاز به بازگشت به محدودیت های فاز 1 برنامه تخفیف ملی دارند. در این مرحله ، کافه های پیاده رو می توانند با ظرفیت 50٪ باز شوند اما رستوران ها و بارهای داخل خانه باید بسته باشند. محدودیت هایی نیز برای عبادتگاه ها ، رویدادهای فرهنگی و خدمات تشییع جنازه تعیین شده است. اکنون ، هنگامی که اسپانیا با افزایش عفونت روبرو است ، وی هشدار می دهد: “برای جلوگیری از افزایش قفل محیطی مسری که مهر و موم شده است ، منطقه کافی نیست. برای موثر بودن ، باید اقدامات محدودی را برای محدود کردن فعالیت در داخل اعمال کنید [the confined area]”

آلبرتو اینفانته ، استاد دانشکده بهداشت ملی در انستیتوی بهداشت کارلوس سوم ، با این توافق موافقت می کند ، توضیح می دهد که محدود کردن ورود و ورود به شهرداری فقط باعث توقف جریان مردم می شود تا انتقال به مناطقی که شیوع کمتری از ویروس دارد گسترش پیدا نکند. . دیگه هیچی

فرناندو رودریگز آرتالهو ، استاد بهداشت عمومی در دانشگاه خودمختار مادرید ، استفاده از قفل های محیطی در اسپانیا را در پاسخ به میزان انتقال زیاد ، با کشورهایی مانند نیوزیلند مقایسه می کند که “خود را محاصره می کنند زیرا ویروس را ریشه کن کرده اند.” وی توضیح می دهد: “از این طریق ، آنها از ورود افراد خارجی به خارج و شروع به ایجاد زنجیره های انتقال داخلی جدید جلوگیری می كنند” و اضافه كرد كه به همین دلیل است كه كشورهایی مانند چین ، كره جنوبی ، استرالیا و چین فرودگاه های خود را بسته و اقدامات سخت قرنطینه ای را برای ورود به كشور در نظر گرفته اند. به عبارت دیگر ، وی می گوید: “این طناب دقیقاً به دلایل مخالفی که در اسپانیا است ایجاد شده است.”

آکوشنا می افزاید: “چیزی وجود دارد که درک نشده است.” “هدف در این زمان ، با این انتقال جامعه ، محدود کردن تعامل بین مردم است و این شامل اعمال محدودیت در ظرفیت ، کاهش ساعات کار ، بستن فضاهای داخلی ، حرکت کمتر است.” وی توصیه می کند که مناطق آسیب دیده – علاوه بر اعمال قفل محیطی – یا به محدودیت های فاز 1 یا فاز 2 طرح کاهش دما برگردند ، یا اینکه منع رفت و آمد شبانه را ایجاد کنند.

به گفته اینفانته ، مقامات همچنین باید ردیابی تماس و سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه را تقویت کنند. او می گوید: “در اسپانیا ، بسیاری از مقامات سیاسی درک و درک ساده یک محاصره محیطی و ارسال پلیس برای کنترل ورود و خروج از سازماندهی منابع و تأمین ابزارهای انسانی و مادی بیشتر ، کاری که واقعاً مورد نیاز است ، آسان تر و ساده تر است.”

پس از پایان وضعیت هشدار ملی در 21 ژوئن ، دولت های منطقه ای مسئول مهار شیوع ویروس کرونا شدند و تاکنون ، آنها بر اساس داده های اپیدمیولوژیک و فشار بر بیمارستان ها ، اقدام به معرفی اقدامات در سیلو کرده اند. اما کمیته بهداشت بین سرزمینی اسپانیا – که روسای حوزه بهداشت و درمان منطقه ای این کشور را گرد هم می آورد – روز پنجشنبه برای بحث در مورد سیستم هشدار ویروس کرونا در چهار سطح با هدف روشن کردن اقدامات لازم برای مهار اپیدمی ، بسته به سطح خطر در هر قلمرو

Acuña معتقد است که اگر این طرح توسط مناطق تصویب شود ، اقدامات باید قانونی باشد – نه فقط توصیه ها. به گفته وی ، این امر باعث می شود مناطقی مانند مادرید این دستورالعمل ها را نادیده بگیرند. چند هفته پیش ، کمیته با اکثریت آرا سند مشابهی را تصویب کرد که دستور قفل محیطی و محدودیت در اجتماعات اجتماعی را برای شهرهایی که از آستانه های خاص فراتر رفته بودند ، صادر کرد. دولت مادرید این قوانین را اعمال کرد ، اما بلافاصله از آنها تجدیدنظر کرد و دادگاه عالی منطقه ای به دلیل نداشتن چارچوب قانونی معتبر ، اقدامات حبس را لغو کرد. هنگامی که دولت مادرید نتوانست محدودیت های جدید را پیشنهاد کند ، دولت اسپانیا برای محدود کردن حرکت وضعیت هشدار اعلام کرد ، وضعیتی که روز شنبه به پایان خواهد رسید.

در اسپانیا ، بسیاری از مقامات سیاسی درک یک قفل محیطی را آسان تر از سازماندهی منابع می دانند ، چیزی که واقعاً مورد نیاز است

آلبرتو اینفانته ، استاد دانشکده بهداشت ملی در انستیتوی بهداشت کارلوس سوم

آکوئنا می گوید: “خوب است که اگر این یک جنگ طناب جنگی دیگر به دلیل شرایط قانونی نباشد ، مشخص شود که برای انجام کارهایی که باید انجام شود چه چیزی مورد نیاز است” ، افزود: اگر وضعیت اضطراری دیگری اعلام شود ، تهیه این یک چارچوب قانونی برای محدودیت های جدید – عدم ایجاد یک قفل کامل مانند آنچه در اولین موج همه گیری مشاهده شده است ، زمانی که ساکنان در خانه های خود بودند. “چه بازگشت به مرحله 1 یا مرحله 2 [of the deescalation plan] یا منع رفت و آمد ، اکنون باید انجام شود ، “او می گوید.

Acuña همچنین مخالف پیشنهاد مادرید برای بازگشت به محاصره های محیطی مبتنی بر مناطق مراقبت های بهداشتی است ، که کوچکتر از یک منطقه در شهر هستند و می توانند چندین مرکز مراقبت های بهداشتی اولیه را شامل شوند. اگرچه قرار است وضعیت هشدار روز شنبه پایان یابد ، اما دولت منطقه مادرید هنوز مشخص نکرده است که پس از انقضا چه اقداماتی را انجام می دهد.

در همین حال ، مناطق دیگر ، به دلیل فشار فزاینده ای که همه گیر بر سیستم مراقبت های بهداشتی وارد می کند ، تصمیم گرفته اند قفل های محیطی را ایجاد کنند. “آنها اشغال زیاد از [coronavirus patients] در تختخواب های بیمارستانی و مراقبت های ویژه (ICU) می ترسند ، “می گوید Acuña ، اضافه می کند که تأثیر بر خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه نیز وجود دارد.

براساس قوانین وزارت بهداشت ، اگر تعداد تجمع 14 روزه ویروس کرونا در هر 100000 نفر بیش از 500 ، اگر بیش از 35٪ از تخت های مراقبت های ویژه توسط بیماران ویروسی کرونا اشغال شده باشد و اگر میزان مثبت بودن – یک شهرداری باید محدود شود. آزمایش PCR که از کل مثبت است – بیش از 10٪ است. بسیاری از مناطق تصمیم گرفته اند قبل از اینکه ارقامشان از این آستانه ها عبور کنند ، اقدام کنند. این مناطق اسپانیا هستند که قفل محوطه ای را اعمال یا اعلام کرده اند.

ریوجا. دولت لاریوخا روز چهارشنبه اعلام کرد که کل منطقه از جمعه تا 7 نوامبر در یک محاصره محیطی قرار خواهد گرفت. علاوه بر محدودیت های حرکتی ، کلیه موسسات تجاری باید تا ساعت 21 شب بسته شوند ، به استثنای داروخانه ها ، سوپرمارکت ها و رستوران هایی که خانه را تحویل می دهند. ظرفیت بارها و رستوران ها در فضای داخلی 50٪ و در فضای باز 60٪ کاهش می یابد ، در حالی که مصرف در پیشخوان بار ممنوع است. اجتماعات اجتماعی نیز به شش نفر محدود می شود. در La Rioja ، تعداد تجمعی موارد ویروس کرونا در هر 100000 نفر 549 نفر است ، میزان مثبت آن 15.2٪ است ، در حالی که نزدیک به 14٪ از تخت های بیمارستان توسط بیماران ویروسی کرونا اشغال می شود.

آراگون از روز پنجشنبه ، سه مرکز استانی آراگون – ساراگوسا ، هوئسکا و تروئل – برای حداقل 30 روز در یک محفظه محیطی قرار می گیرند. خاویر لامبان ، نخست وزیر آراگون روز چهارشنبه گفت: “ما تابستان وحشتناکی را پشت سر گذاشتیم و همیشه گفته ایم که وقتی زمان تعیین اقدامات فرا می رسد دریغ نخواهیم کرد.” تعداد تجمعی موارد ویروس کرونا در هر 100000 مورد 586 است (در Teruel ، این رقم 1418 است) ، میزان مثبت آن 20٪ است و 40٪ از تخت های ICU منطقه توسط بیماران ویروسی کرونا اشغال شده است. دولت منطقه محدودیت های دیگری را نیز ایجاد کرده است ، از جمله دستور دادن به بخش طلا و جواهر تا ساعت 10 شب ، ممنوعیت مصرف داخلی و کاهش ظرفیت کافه های پیاده رو به 50٪. مانند La Rioja ، اجتماعات اجتماعی به شش نفر محدود می شود.

ناوارا این اولین منطقه ای است که خود را در بقیه مناطق اسپانیا محدود می کند. از روز پنجشنبه ، ساکنان نمی توانند منطقه را ترک کنند یا وارد منطقه شوند مگر اینکه برای کار اساسی انجام شود. میزان بروز در ناوارا سه برابر بیشتر از میانگین اسپانیا است. ناوارا همچنین منطقه ای است که بالاترین تعداد آزمایش را با توجه به جمعیت خود انجام می دهد ، تقریبا دو برابر میانگین کشوری. ماریا چیویت ، نخست وزیر ناوارا ، روز سه شنبه گفت: “این در مورد توقف هرگونه فعالیت غیر ضروری است.” علاوه بر قفل محیطی ، به غیر از خدمات تحویل در خانه ، کلیه بارها و رستوران ها بسته شده اند و فروشگاه های تجاری باید تا ساعت 21 شب تعطیل شوند. ظرفیت حمل و نقل عمومی نیز به 50٪ کاهش یافته است.

مادرید مادرید منطقه ای است که بیشترین تعداد ساکنان تحت تأثیر قفل های محیطی را تحت تأثیر قرار داده است. از زمان اعلام وضعیت اضطراری دولت اسپانیا در 9 اکتبر ، 9 شهر – مادرید ، ختافه ، فوئنلبرادا ، آلکوبنداس ، پارلا ، الکورکون ، تورجون دی آردوز ، لگانس و موستولس محدود شده اند. میلیون نفر. چندین منطقه مراقبت های بهداشتی در شهرداری ها مانند Coslada و Collado Villalba نیز توسط دولت منطقه مادرید محدود شده است.

کاستیا و لئون دولت منطقه ای قفل محیطی در شهر Ponferrada را اعلام کرده است که از روز جمعه اجرایی خواهد شد. اما این تنها شهر در منطقه نیست که با این محدودیت روبرو است. بورگوس ، که 180،000 نفر در آن زندگی می کنند ، از روز چهارشنبه به زندان افتاده است و سالامانکا از 17 اکتبر تحت محاصره محیطی قرار دارد. . شهر مدینه دل كمپو تا 15 اكتبر محدود بود. مناطق كوچك تری مانند كارپیو و سن پدرو د لاتراك كه هر دو در استان والادولید هستند نیز محدود شده است.

گالیسیا دولت منطقه ای گالیسیا تصمیم گرفت شهر اورنس و شهرداری همسایه بارباداس (120،000 نفر) را در 8 اكتبر تحت قفل محیطی قرار دهد. از 15 اكتبر ، سه شهرداری دیگر در استان اورنس محصور شده اند: O Carballiño ، O Irixo و بوبوراس این مناطق نیز تحت همان محدودیت های اعمال شده در مرحله 2 طرح کاهش درجه حرارت هستند.

استرمادورا این هفته دولت منطقه ای Extremadura دستور قفل محیطی Almendralejo در استان Badajoz را صادر کرد. این شهر که بیش از 30،000 نفر ساکن است نیز با محدودیت های فاز 1 روبرو است. سایر شهرداری های کوچکتر نیز با محدودیت در فعالیت های اجتماعی محدود مانده اند.

اندلس 40،000 نفر از ساکنان اشیا در سویل از 15 اکتبر به زندان افتاده اند. در یک زمان ، این منطقه بیش از 900 مورد را در هر 100،000 نفر ثبت کرده است.

نسخه انگلیسی توسط ملیسا کیتسون.[ad_2]

Source link

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin