عدم اشتها و اسهال می تواند علائم غیر ریوی این بیماری باشد

توسط کنت آلن ، AARP ، 18 مارس 2020 | نظرات: 7

زن بالغ به دلیل درد معده ، روی مبل دراز کشیده است
تصاویر DOBRILA VIGNJEVIC / GETTY

En español | در یک مطالعه جدید بر اساس مبتلایان اولیه درمورد بیماران مبتلا به کروناویسی بستری در چین ، محققان دریافتند که مشکلات گوارشی مانند اسهال یا عدم اشتها در بین قربانیان شایع است. مربی ژورنال پزشکی که این تحقیق را منتشر کرده است می گوید ، اگرچه بیماری های گوارشی می توانند در دلایل خوش خیم تر ریشه داشته باشند ، علائم ممکن است علامتی باشد و باید در تلاش برای رسیدگی سریع به موارد و جلوگیری از انتقال بیشتر در نظر گرفته شود.

تأثیر کرونا بر سیستم گوارشی، علائم جدید کرونا

این مطالعه ، که روز چهارشنبه در مجله آمریکایی معده منتشر شد ، نشان داد که در حالی که بیشتر بیماران مبتلا به COVID-19 علائم تنفسی دارند ، “تجربه اولیه با شیوع بیماری در ووهان ، چین ، نشان داد که بسیاری از بیماران علائم گوارشی را به عنوان شکایت اصلی خود تجربه می کنند.” در این مطالعه 204 بیمار بستری با میانگین سنی 55 سال وجود داشته است. حدود 99 بیمار یا 48.5 درصد نشان می دهند که علائم گوارشی ، بیشتر عدم اشتها یا اسهال ، شکایت اصلی آنها بوده است.

برای آخرین اخبار و مشاوره کروناویروس به AARP.org/coronavirus مراجعه کنید.

مجله ژورنال و همچنین نویسندگان گزارش اظهار داشتند كه متخصصان بهداشت حتی قبل از بروز مسائل تنفسی این علائم را جدی می گیرند.

برنان MR Spiegel ، MD ، همكار گفت: “اگر فردی تب و اسهال جدیدی داشته باشد ، اما هنوز شکایات تنفسی نداشته و ممکن است با بیمار مبتلا به COVID تماس داشته باشد ، دلیل من برای آزمایش است.” -در رئیس ژورنال. اشپیگل تأکید کرد که شکایات گوارشی در انجام ارزیابی ها شایع است و اذعان دارد. “چکیدن COVID در هرکسی که علائم [گوارشی] داشته باشد ، غیرممکن و مطمئناً غیرممکن خواهد بود.” اشپیگل گفت ، اما این علائم می تواند نشانه ای باشد و تشخیص زودرس COVID-19 می تواند منجر به درمان زودتر و مهار ویروس به دیگران شود.

پویا یک علامت آرم برای یک p r
هنگام عضویت در AARP ، 25٪ صرفه جویی کنید و برای سال اول در تمدید خودکار ثبت نام کنید. دسترسی فوری به تخفیف ها ، برنامه ها ، خدمات و اطلاعات مورد نیاز برای بهره مند شدن از هر حوزه زندگی خود داشته باشید.

نویسندگان هشدار دادند كه نظارت صرفاً برای علائم تنفسی بدون در نظر گرفتن علائم گوارشی می تواند كمك كند تا زودتر از موارد مثبت COVID-19 تشخیص داده شود.

محققان دریافتند كه بطور متوسط ​​بیمارانی كه علائم گوارشی دارند بعداً در طی بیماری خود پذیرفته شده اند ، كه نویسندگان می گویند ممكن است به بیمارانی كه هنوز مشكوك به COVID-19 ندارند “در صورت عدم وجود سیستم های تنفسی ، مانند سرفه یا تنگی نفس ، نسبت داده شود.” یافته دیگر: در زمان مطالعه ، بیماران بدون علائم گوارشی تقریباً دو برابر بیشتر از بیمارانی که علائم گوارشی داشتند درمان و مرخص شدند (60 درصد در مقابل 34.3 درصد).

لیست رسمی علائم کروناویروس منتشر شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. تلاش برای به دست آوردن نظر آژانس ناموفق بود.

اطلاعات بیشتر در مورد Coronavirus
با کارشناسان به پرسش و پاسخ AARP گوش دهید
چگونه می توان از داروهای تجویزی خود استفاده کرد
علائم و درمان

آموزش سئو