این اتفاق می افتد که وقتی یک مار مهره مار کبرا گاز می گیرد ، برای شما چه می شود

توصیف فیزیکی مهره مار
کبرا کبرا کامل رشدی به رنگ زرد ، سبز ، قهوه ای یا سیاه است. آنها معمولاً دارای تیرهای زرد یا سفید یا شوروی شور نیز هستند. شکم ممکن است از نظر رنگ یکنواخت باشد یا با میله تزئین شده باشد. گلو به رنگ زرد روشن یا کرم رنگ است. نوجوانان جت سیاه هستند و دارای چهار ضلعی زرد یا سفید روی بدن و دم و چهار مهره مار عدد میلگرد مشابه روی سر هستند. کبرا شاه به عنوان یک مار شدید و تهاجمی در نظر گرفته می شود و طول و اندازه آن جلوه ای دلهره آور به آن می بخشد.

طول کشنده های شاه کبرا تقریباً 5/5 اینچ (8 تا 10 میلی متر) طول دارد. مهره مار از آنجا که به فک فوقانی ثابت هستند ، باید کوتاه باشند. اگر طولانی تر بودند ، به کف دهان آن نفوذ می کردند. حصارها که به داخل دهان مار قرار گرفته اند ، به حرکت طعمه در مسیر معده کمک می کنند.

اندازه
اندازه متوسط ​​کبرا پادشاه 10 تا 12 فوت (3 تا 3.6 متر) مهره مار است اما می تواند به 18 پا (5.4 متر) برسد.

زیستگاه بومی
کبرا کینگ در شمال هند ، از شرق تا جنوب چین ، از جمله هنگ کنگ و هاینان زندگی مهره مار می کند. جنوب در سراسر شبه جزیره مالایی و از شرق به اندونزی غربی و فیلیپین.

آنها جویبارهایی را در جنگل های متراکم یا باز ، تکه های بامبو ، مناطق کشاورزی مجاور و مرداب های متراکم حرا ترجیح می دهند. آنها اغلب در نزدیکی نهرها می مانند ، جایی که دما و رطوبت نسبتاً ثابت است. مهره مار آنها تقریباً یک چهارم از وقت خود را در درختان یا بوته ها سپری می کنند.

ارتباطات
بینایی آن از بیشتر مارها بهتر است. به اندازه کافی خوب است که یک فرد در حال حرکت تقریباً 330 فوت (100 متر) از آن فاصله داشته باشید. صدای گربه کبرا بسیار بیشتر از مارها است ، بیشتر شبیه به سگ سگ. توسط سوراخ های ریز در نای تولید می شود و توسط ریه طنین انداز می شود. برای تحت تأثیر قرار دادن رقیب ، مهره مار کبراس پادشاه نر متوسل به کشتی گرفتن. نبرد نبرد یک درگیری آیینی است که در آن اولین کسی که سر دیگری را به زمین فشار می آورد برنده می شود.

عادات غذایی و غذایی
اگرچه کبرا کینگ بدون شک مار بسیار خطرناکی است ، اما ترجیح می دهد فرار کند مگر اینکه تحریک شود. مهره مار با وجود شهرت تهاجمی ، کبرا کینگ در واقع بسیار محتاط تر از بسیاری از مارهای کوچکتر است. کبرا فقط در گوشه و کنار خود ، در دفاع از خود یا برای محافظت از تخم های آن ، به افراد حمله می کند. پادشاه کبرا در تمام مدت زمان خود از هندوستان و اندونزی ، باعث کشته شدن کمتر از پنج انسان در سال ، تقریباً در حدود یک پنجم بیشتر در اثر حمله موشکافان در آمریکای شمالی می شود. این رفتار در مورد لانه زنها صادق نیست ، که ممکن است بدون تحریک حمله کنند. مهره مار هنگامی که در معرض تهدید قرار دارید ، این مارها می توانند قسمت قدامی بدن خود را حدود سه تا چهار پا (1 تا 1.2 متر) از زمین بلند کنند و قادرند در مسافت های قابل توجهی دشمن خود را در این موقعیت دنبال کنند. پادشاه کبرا نیز صدف خواهد کرد و دنده های گردن خود را در یک هود قرار می دهد. این حالت به حالت ایستاده و بدون سرپوش به منظور دیدن بوته ها و چمنزارهای بلند فرض خواهد کرد.

نیش زهر را از غده های متصل به حفره ها بیرون می آورد. خم شدن عضله كوچك ، زهر را از طریق حفره های توخالی به درون قربانی وارد می كند. در عرض چند دقیقه ، نوروتوکسین ها سیستم عصبی طعمه ، مهره مار به ویژه انگیزه های تنفس را مبهوت می کنند. سایر سموم شروع به هضم قربانی فلج می کنند. در ایالات متحده ، مطالعه سم کبرا باعث تسکین دهنده درد مانند کبروکسین ، برای جلوگیری از انتقال عصب و Nyloxin ، که برای درد شدید آرتروز شده است ، شده است.

کبرا پادشاه به طور معمول رژیم غذایی خود را به حیوانات خونسرد و به ویژه مارهای دیگر محدود می کند. برخی از نمونه ها یک رژیم سفت و سخت از یک نوع مار ایجاد می کنند و از هر نوع دیگری امتناع می ورزند. مارهایی که توسط کبرا پادشاه خورده می شود ، بیشتر گونه های بی ضرر مانند مارهای آسیایی ، مهره مار و پیتون ها به طول تقریباً ده پا (3 متر) هستند. آنها همچنین ممکن است بر روی کبرا های سمی هندی ، کرایت ها و حتی کبرا های کوچک پادشاه ناهار بخورند.

در باغ وحش ملی اسمیتسونیان ، پادشاه کبرا موش و موش می خورد.

تولید مثل و توسعه
پرورش معمولاً از ژانویه تا آوریل رخ می دهد. کبرا کینگ تخم مرغی است و 21 تا 40 تخم مرغ چرمی و سفید دارد. ماده ها برگ ها و شاخه ها را به گلدان لانه ای سوق می دهند که تخم ها در اثر افزایش دمای تجزیه در انکوبه می شوند. ماده برای محافظت از تخمها در بالای لانه قرار دارد و نر نیز در نزدیکی آن باقی می ماند. در دوران مراقبت از نوزادان ، مهره مار کبرا پادشاه تمایل دارد که به انسانها نزدیک شود. تخم های کبرا پادشاه در طول بهار و تابستان جوجه کشی می شوند و در پاییز جوجه ریزی می کنند. ممکن است که پادشاه کبراس برای زندگی جفت شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>