از یک یاغی از کودکی تا یک فوق ستاره فوتبالسادیو مانه، وینگر لیورپول یکی از مرگبارترین مهاجمانی است که امروز بازی می کند – قرعه کشی بزرگی برای هواداران فوتبال در حالی که آنها برای جام ملت های آفریقا (CAN) آماده می شوند، جایی که او نقش بازیساز سنگال را بازی خواهد کرد. یکی از مولفه‌های حیاتی در رشد سریع مانه، Génération Foot بود، یک باشگاه سنگالی که برای تبدیل تیم ملی به قدرت فوتبال آفریقا نقش اساسی داشت.

سادیو مانه اولین بازیکن سنگالی بود که در یک پیروزی شگفت‌انگیز برای قهرمانی لیورپول در فصل 20-2019 قهرمان لیگ برتر شد و همچنین اولین بازیکن سنگالی بود که در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال گذشته گلزنی کرد و اولین بازیکنی بود که بیش از 100 گل به ثمر رساند. در لیگ برتر آیا او می تواند اولین بازیکن سنگالی باشد که جام CAN را بالای سر می برد؟

همانطور که سنگال کمپین CAN خود را در 10 ژانویه علیه زیمبابوه آغاز کرد – با امید به تحقق پتانسیل دیرینه خود، همانطور که به بهترین شکل در پیروزی آنها بر فرانسه در جام جهانی 2002 نشان داده شد – FRANCE 24 به دوران درخشان کاپیتان خود و ستاره مانه نگاه می کند.

مانه 29 ساله در دوران کودکی خود در روستاهای جنوب سنگال به سرعت به فوتبال علاقه پیدا کرد. اما پدرش که یکی از امامان محل بود او را از بازی منع کرد. مانه جوان به پایتخت، داکار گریخت تا شانس خود را در آنجا امتحان کند – تلاشی ناموفق که به پیمانی بین او و مادرش ختم شد: اینکه تا زمانی که تحصیلاتش را ادامه دهد و مسلمان خوبی باقی بماند، می تواند فوتبال بازی کند.

این فوتبالیست تازه کار در سن 15 سالگی دوباره خانه را ترک کرد – این بار به برکت خانواده. یک استعدادیاب او را در حال بازی در یک تورنمنت فوتبال محلی در M’Bour، 80 کیلومتری جنوب غربی پایتخت مشاهده کرد – و پیشاهنگ اطمینان حاصل می کند که مانه آزمایشات خود را در پایتخت گذرانده است.

ما تست‌هایی را در داکار ترتیب دادیم و همکارم در M’Bour چهار بازیکن برتر او را بازگرداند. سادیو مانه یکی از آنها بود، “ژول بوچر، که در آن زمان یکی از استخدام‌کنندگان باشگاه سنگالی Generation Foot بود، به FRANCE 24 گفت. من دو تیم برای یک مسابقه ساختم و مانه را شماره 10 کردم. پانزده دقیقه بعد او بود که بیش از همه مرا تحت تأثیر قرار داد. من بازی را متوقف کردم. به همکارم گفتم: اگر این بچه آمادگی خوبی داشته باشد، بازیکن بزرگی می شود.

تمام ویژگی هایی که امروز هواداران فوتبال مانه را متحیر می کند در آن زمان وجود داشت: به ویژه سبک بودن با مهارت های پیچیده، سرعت اشک آور و پاس هوشمندانه اش. این بوچر بود که تصمیم گرفت این هدایا با قرار دادن مانه در جناح چپ حمله به بهترین شکل ممکن بهینه شود – موقعیتی که هنوز در لیورپول روی یورگن کلوپ بازی می کند.

از متز تا لیورپول

Génération Foot نقش مهمی در پرورش استعدادهای جوان سنگالی ایفا کرده است. این شرکت در سال 2000 توسط مدی توره تأسیس شد، که پس از وقفه در حرفه بازیکن به دلیل مصدومیت، تبدیل به یک نماینده متخصص در بازیکنان جوان آفریقایی شد. اولین موفقیت بزرگ توره پرورش امانوئل آدبایور مهاجم توگوئی بود که در سال 2001 به مدت دو سال از لیگ 1 به متز رفت و سپس به موناکو پیوست و سپس با جادوی خود توجه هواداران فوتبال در سراسر جهان را به خود جلب کرد. در آرسنال، منچسترسیتی و تاتنهام پیوندهای Génération Foot با متز به توسعه این جریان از استعدادهای سنگالی کمک کرده است.

برنارد سرین، رئیس باشگاه، به FRANCE 24 گفت، پس از آنکه فیفا مقرراتی را برای ممنوعیت نقل و انتقال افراد زیر سن قانونی وضع کرد، متز تصمیم گرفت «در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند» و یک «مرکز تمرینی واقعی برای حفظ بازیکنان زیر 18 سال» بسازد.

در واقع، متز مجموعه عظیمی را برای خدمت به عنوان یک آکادمی آموزشی، شامل زمین های بازی جدید و حتی یک مدرسه شبانه روزی، توسعه داده است.

در همین حال، Génération Foot پس از شروع ضعیف در دسته سوم – تا حد زیادی به لطف استعداد جوان او – به سرعت در رده های فوتبال سنگال در حال صعود بود. مانه جوان در طول دوره کوتاه خود در آنجا کلید خورد زیرا Génération Foot به دسته دوم صعود کرد. سپس صعود باشگاه بدون او ادامه یافت. او اکنون در دسته اول سنگال بازی می کند که دو بار قهرمان شده است.

مانه بلافاصله پس از پیوستن به متز در سال 2011 تحت تأثیر قرار گرفت.

پتانسیل او از لحظه ورود برای ما مشخص شد. سرین به یاد می آورد که او را به خوبی به یاد می آورم – بازی مقابل باستیا در ژانویه بود، روشی که او از دفاع عبور کرد و پنالتی گرفت. برای کسی که به تازگی فوتبال حرفه ای اروپا را شروع کرده است شگفت انگیز بود. همه کیفیت ها وجود داشت او فقط 12 بازی برای ما انجام داد، اما همین کافی بود تا او را به سنگال دعوت کنیم.

مانه می تواند متز را به مرکز قدرتمند فوتبال فرانسه تبدیل کند. اما افسوس که امسال این باشگاه برای اولین بار در تاریخ خود کنار رفت. در شرایط مالی نامطمئن، آنها مجبور شدند برخی از بهترین استعدادهای خود را بفروشند تا سرپا بمانند. در همان سال، آنها کالیدو کولیبالی را که اکنون به عنوان مدافع میانی ناپولی شناخته می شود و به همراه مانه، سنگر تیم ملی سنگال شناخته می شود، فروختند.

منبع تاسف این است که ما مجبور شدیم آنها را به این زودی آزاد کنیم. آنها واقعاً می توانند برای چند سال هواداران را خوشحال کنند، اگر ما بتوانیم آنها را حفظ کنیم.

جمهوری اتریش سالزبورگ در آخرین روز نقل و انتقالات با مانه 4 میلیون یورو قرارداد امضا کرد. وینگر به صعود قابل توجه خود در آنجا ادامه داد – به سرعت خود را به عنوان یک نیروی قدرتمند تثبیت کرد و 45 گل در 87 بازی به ثمر رساند که شامل سه هت تریک بود. مانه فصل 2013-2014 را به عنوان بهترین گلزن باشگاه با 15 گل در تمامی رقابت ها به پایان رساند.

مانه با پیوستن به لیگ برتر انگلیس – پرتقاضاترین لیگ برتر جهان – در سال 2014 با امضای قرارداد با ساوتهمپتون، توجه طرفداران فوتبال در سراسر جهان را به خود جلب کرد. مخزن استعدادی که باید توسط باشگاه های نخبه با قیمت های مناسب تصاحب شود.

همانطور که مانه در پرتوهای درخشان لیگ برتر قدرتمندتر می شد – به گواه 21 گل او در 67 بازی برای ساوتهمپتون – او توجه یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول را به خود جلب کرد.

کلوپ که مصمم بود این باشگاه افسانه‌ای را به قدرت برتر فوتبال انگلیس بازگرداند، در پنجره نقل و انتقالات تابستانی 2016 مبلغ 36 میلیون یورو برای مانه به دست آورد. به زودی مدال‌ها شروع شد زیرا لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان 2019 و عنوان آرزو در لیگ برتر در سال آینده شد.

افتخار در سنگال

عملکرد مانه برای سنگال کاهش نیافت در حالی که لیورپول شکوفا شد – زمانی که تیم ملی او به فینال جام ملت‌های آفریقا در سال 2019 صعود کرد. سنگال به الجزایر شکست خورد، اما مانه با 3 گل و یک پاس گل در 6 بازی راحت شد. ناگفته نماند که او پیش از هم تیمی خود در لیورپول، مو صلاح، به عنوان بهترین فوتبالیست آفریقا در سال 2019 انتخاب شد. با این حال، مانه تمایل خود را برای بردن جام CAN برای سنگال پنهان نمی کند.

مانه همیشه به ریشه‌های سنگالی‌اش افتخار می‌کند – به‌طوری که نشان می‌دهد هزینه‌هایش برای گسترش دبیرستان سابقش، فرستادن او به 300 پیراهن لیورپول در زادگاهش پس از شکست قرمزها در فینال لیگ قهرمانان 2018 به رئال مادرید، و سفرهای منظم او. برای بازدید از Génération Foot، جایی که یکی از ساختمان های بازیکن نام او را دارد، بازگردید.

همکاری بین Génération Foot و متز فرانسه همچنان به رشد خود ادامه می دهد و اخیراً استعدادهایی مانند اسماعیل سار از واتفورد و پاپ ماتار سار از تاتنهام پرورش داده است. علیرغم ظهور استعدادهای سنگالی دیگر مانند داکار ساکره کور و دیامبارز (هر دو شریک مارسی)، Génération Foot یک قدم جلوتر است.

سلیف دیالو، مدیر ورزش در آژانس مطبوعاتی سنگال، به FRANCE 24 گفت: «همکاری بین Génération Foot و Metz بهبود کیفیت فوتبال سنگال را آسان‌تر کرده است. “Génération Foot ستون فقرات تیم های سنگالی است – و این برای نسل بعدی صادق است.”

اگر سنگال بتواند رویای خود را محقق کند و جام امسال CAN را بالای سر ببرد، Génération Foot می تواند اعتبار زیادی را کسب کند.

این مقاله از اصل به فرانسوی ترجمه شده است.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

آموزش سئو