طبق قانون عرضه و تقاضا ، وقتی مشتری های زیادی برای یک محصول وجود داشته باشد ، احتمالاً کار فروشندگان آن سکه است.
از صفر تا صد شغل پردرآمد عطار ، طبق یک حرفه ، طبق گزارش وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان ، کار عطار در سالهای اخیر رونق گرفته است. گرایش و اعتماد مردم به طب سنتی روز به روز بیشتر می شود و ملت در تلاش برای داروهای گیاهی است.

طبق قانون عرضه و تقاضا ، وقتی مشتری های زیادی برای یک محصول وجود داشته باشد ، احتمالاً کار فروشندگان آن سکه است. ما با همان دیدگاه به عطاری رفتیم؛ شغلی که قدیمی و گرد و غبار به نظر می رسد اما جوانان به عنوان شغل آینده به آن نگاه می کنند. برای اینکه دریابیم که در یک عطر پر از رنگ و بو چه می گذرد ، در این شغل به سراغ یک حرفه ای رفتیم که یک عطر کم و فشرده را شروع کرده است.

بهترین فروشندگان

در تهران 1500 عطر ساز فعال وجود دارد ، زردچوبه ، فلفل ، دارچین ، آویشن ، انجلیکا و رازیانه جزء پرفروش ترین محصولات یک عصاره هستند. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

چطور می توانیم شروع کنیم؟

بهترین راه برای ورود به این کار ، یادگیری کار با کسی است که گیاهان دارویی را به خوبی می شناسد و از خواص آنها می داند. این البته البته به شرطی که آتاری را دوست داشته باشید. “من چند سال عطر و ادکلن را دوست داشتم و گاهی کتابهایی درباره طب سنتی و گیاهان دارویی می خواندم. از طرف دیگر ، یکی از بستگان ما نیز یک فروشگاه عطر داشت و من چند ماه شاگردی در فروشگاه او بودم.” بنابراین یک روز بالاخره ذهنم را درست کردم و یک فروشگاه عطر کوچک برای خودم راه اندازی کردم. ”

از صفر تا صد شغل پردرآمد عطاری به روایت یک حرفه ای

البته راه دوم وجود دارد. آموزش دانشگاهی در زمینه هایی مانند طب سنتی یا گیاهان دارویی یا دوره های خصوصی که شما را با عملکرد گیاهان دارویی آشنا می کند. نکته مهم این است که به عطرها اجازه قانونی برای تجویز دارو نمی دهند اما اگر گواهی معتبری داشته باشید قانون به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید.

چیزی که لازم است؟

اول از همه ، شما باید مجوزهای لازم را بدست آورید. همچنین باید مجوز تجارت را از انجمن صنفی عطاری و کارت بهداشتی از وزارت بهداشت دریافت کنید. وی ادامه داد: “من سال اول مشکلی نداشتم. مغازه را باز کردم و منتظر شدم که نمایندگان بهداشت به سمت من بیایند. من از اداره کار شهریار نیز مجوز گرفتم.” البته شهرداری برای عوارض از مردم بازدید می کند. ”

بیشتر بخوانید: جمع آوری موارد غیرمجاز از عطرها

از صفر تا صد شغل پردرآمد عطاری که توسط یک حرفه ای روایت شده است

منطقه فروشگاه می تواند از 10 متر شروع شود و برای گرفتن مجوز باید تا سقف سرامیک یا کاشی باشد. هزینه رهن و اجاره مغازه نیز به محله و شهر شما بستگی دارد. وی ادامه داد: “فروشگاه عطاری تجهیزات زیادی ندارد. قفسه ها ، فلس ها ، میزها ، یخچال و فریزر (برای برخی از وسایل خاص) ، ظروف بسته شده و ویترین موارد ضروری است. همه این موارد را می توان در حدود پنج میلیون خلاصه کرد. بیشترین پول را برای خرید رابطه جنسی کنار بگذارید (عطرها بسیار بادوام هستند و خراب نمی شوند.)

یک فروشگاه 15 متر جمع و جور را می توان با 15 تا 20 میلیون پر کرد. “من اکثر کالاهای خودم را از یک توزیع کننده بزرگ در شیراز خریداری می کنم. من همچنین از قم ، کاشان و تهران بزرگ بازار (چهارراه مولوی) خریداری می کنم. البته کرمان و مشهد از جمله قطب های فروش محصولات عطر هستند.”

از صفر تا صد شغل پردرآمد عطاری که توسط یک حرفه ای روایت شده است

بازار کار چگونه است؟

وی ادامه داد: عطاری رکود خاصی ندارد اما روزهای سعادت و جشن یکی از ماه های محرم و ماه رمضان است و یکی نزدیک به نوروز است .محرم محرم بیشتر به دنبال ادویه هستند و در ماه رمضان مشتری می شوند. از نبوت خاكسایر ، تخم مرغ های شربت و لیكورها در طول هفته بجز شنبه ها و یكشنبه ها كه معمولاً بیشتر منزوی هستند ، بقیه هفته كار روال معمول خود را دارد من معمولاً در ساعت 9:30 صبح مغازه را باز می كنم و تا ساعت 1 بعد از ظهر بمانم. عصرها ، ساعت چهار تا نه عصر کار را شروع می کنم. ” در ادامه لینک سایت

آتاری کار دشواری ندارد و میلاد شغل خود را با رضایت توصیف می کند: “شغل ما هیچ مشکلی ویژه و خطرات جسمی ندارد و فقط مشکلات عادی است که سایر بازرگانان و مغازه داران مانند خراب شدن بازار یا موارد دیگر دارند. افزایش تعداد دست و تعداد عطرها. مشتریان گاهی اوقات دلخوری های خود را دارند ؛ “به عنوان مثال ، حتی اگر اطلاعات کافی در مورد داروها و گیاهان ندارند ، در مورد آنها اظهار نظر می کنند و چیزهای مختلفی را برای خود تجویز می کنند ، و اگر همان داروها یا گیاهان خدادادی برای کسی مشکل ایجاد می کند ، ممکن است آن را از دید عطرها مشاهده کند. “

آموزش سئو