آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی فنی حرفه ای

1. برای یک الکتروموتور سوخته یا دارای ایراد ابتدا باید هسته موتور الکتریکی را از یاتاقان جدا کنیم. درآمد شغل سیم پیچی موتور چگونه است؟ آموزشگاه برق گستران یکی از آموزشگاه هایی است که زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت دارد. این آموزشگاه ها علاوه بر دوره های تئوری به آموزش عملی نیز می پردازند و افراد می توانند در کارگاه هایی که در این آموزشگاه ها وجود دارد به صورت عملی نیز با اجزای مختلف موتور و نحوه سیم پیچی آن آشنا گردند. سرفصل های مختلفی در این دوره ها به کارآموزان آموزش داده می شود که تعدادی از این سرفصل ها عبارتند از: روابط نقشه کشی سیم پیچی استاتور، آموزش دادن انواع سیم پیچی ها از جمله سیم پیچی یک طبقه استاتور تک فاز و سیم پیچی دو طبقه موتورهای تک فاز ، آموزش انواع مختلف سیم بندی ها و شکل کلاف ها، تبدیل کردن الکتروموتورهای سه فاز به تک فاز، سیم پیچی متحدالمرکز، سیم پیچی زنجیره ای، سیم پیچی موتور سه فاز، سیم پیچی ژنراتورها و… این آموزشگاه بایستی سرفصل های آموزشی جامعی داشته باشید و طی دوره به آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز بپردازد، شیوه برگزاری کلاس بایستی به صورت عملی باشد، یعنی طی دوره به صورت عملی تمامی مراحل سیم پیچی اجرا شده و فرصت تمرین و کار عملی برای شما کارآموزان نیز فراهم گردد، از اساتید متخصص برای آموزش فراهم بهره بگیرد، پس از پایان یافتن دوره نیز همراه شما باشد و پشتیبانی مناسبی را به عمل آورد همچنین مدرک معتبری به شما ارائه دهد.

آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که این دوره ها را در زمانی کوتاه برگزار می کنند و پس از طی کردن دوره مورد نظر به کارآموزان مدرک ارائه می دهند. بازکردن موتورها، چک کردن سیم پیچ ها و پیچیدن آن ها کاری تخصصی است و نیاز به دانش و مهارت دارد. برای راه اندازی و آغاز به کار در شغل های مختلف سرمایه اولیه اهمیت بسیاری دارد و چه بسا افرادی که به تمایل به راه اندازی یک کار می باشند اما به علت عدم وجود سرمایه کافی از انجام این کار سر باز می نرم افزار آموزش سیم پیچی زنند. افرادی که هیچ گونه تحصیلاتی ندارند و علاقمند به فعالیت در این حوزه می باشند و یا افرادی که در رشته های مختلف دارای تحصیلات می باشند و می خواهند وارد این شغل شوند می توانند در دوره های مختلفی که برای آموزش سیم پیچی برگزار می شود شرکت نمایند. بنابراین نگران یادگیری نباشید در صورت خوب یاد نگرفتن مفاهیم می توانید در دوره سیم پیچی دیگری به صورت رایگان شرکت کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از آموزشگاه با قیمت پایین این دوره را برگزار می کنند یا حتی به آموزش رایگان سیم پیچی می پردازند.

علاوه بر آموزش های حضوری، آموزش های مجاری نیز برای افرادی که فرصت شرکت کردن در کلاس ها را ندارند نیز برگزار می گردد که کیفیت این کلاس ها نیز به اندازه کلاس های حضوری بوده و افراد می توانند به تبحر کافی برسند. در حال حاضر متخصصان حرفه ای سیم پیچی در بازارکار بسیار اندک هستند در حالی که از سیم پیچ ها در تمام موتورها چه بزرگ و کوچک استفاده می شود و این موضوع به خوبی نشان میدهد تقاضا برای تعمیر سیم پیچ ها یا تعویض آنها در مقایسه با تعمیرکاران بیشتر است بنابراین با آموزش سیم پیچی موتور از طریق شرکت در یک دوره سیم پیچی تخصصی و حرفه ای می توانید از این تقاضا استفاده کنید. هر موتور براشلس دارای یک سری سیم پیچ است که یک قسمت اساسی از عملکرد آن است. بنابراین همه اینها به خوبی نشان می دهد که بازار کار سیم پیچی موتور پردرآمد است و در صورت آموزش سیم پیچی موتور می توانید درآمد خوبی کسب کنید. از سیم مسی در سیم پیچی موتور کولر استفاده می شود، که در زمان سرویس کولر باید این بخش بخوبی بررسی شود. ضمن اینکه معمولا این آموزش ها چندان عملی نبوده و تنها مباحث به صورت تئوری به شما آموزش داده می شود.

نتایج آمار و بررسی ها نشان می دهد که آموزش ها در این روش یادگیری به هیچ وجه کاربردی نبوده و تنها به آموزش مفاهیم پایه سیم پیچی می پردازد. آموزش سیمپیچی موتور یکی از آموزشهای بسیار کاربردی است. چون جمع برداری از جمع جبری کمتر است، لذا نیروی محرکه موتور در سیم بندی گام کسری کاهش می یابد و توان موتور کاهش می یابد.به همین دلیل برای جبران کاهش نیروی محرکه، تعداد دور کلاف های موتور را به تناسب کوتاهی گام تقویت می کنند. پس از یادگیری سیم پیچی بایستی در دوره های عملی و کتبی فنی حرفه ای شرکت و نمره قبولی را کسب کنید. مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان شرکت آب منطقه ای تهران گفت: واحد شماره یک نیروگاه کلان با تلاش متخصصین توانمند داخلی وارد مدار بهره برداری شد. می توان با وجود مدرک سیم پیچی در شرکت های مختلف استخدام شد و در آنجا شروع به کار کرد. اگر قصد آموزش سیم پیچی به صورت حرفه ای و تخصصی را دارید روش اول و دوم چندان توصیه نمی شود. اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه ای سیم پیچی را دارید تنها کافیست در دوره سیم پیچی فنی حرفه ای آموزشگاه برق گستران ثبت نام کنید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد آموزش سیم پیچی بلندگو بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر

آموزش سئو